BazEkon - The Main Library of the Cracow University of Economics

BazEkon home page

Main menu

Author
Maciuk Arkadiusz, Antoniewicz Ryszard
Title
Aproksymacja układu punktów płaszczyzny dwoma punktami
Source
Przegląd Statystyczny, 2000, vol. 47, z. 1-2, s. 199-208, bibliogr. 5 poz.
Statistical Review
Keyword
Aproksymacja, Statystyka matematyczna
Approximation, Mathematical statistics
Abstract
W artykule przedstawiono jak dzięki metodzie polegającej na aproksymowaniu układu punktów równaniem F(x,y)=0, zamiast funkcją y=f(x), można rozważać i rozwiązywać zagadnienia bardziej skomplikowane, takie jak aproksymowanie układu punktów dwoma punktami. Szczególnie interesujący jest problem aproksymacji dwoma punktami układu punktów płaszczyzny. W artykule omówiono sposób rozwiązania tego problemu oraz zamieszczono przykłady rozwiązań.
Accessibility
The Main Library of the Cracow University of Economics
The Library of Warsaw School of Economics
The Library of University of Economics in Katowice
The Main Library of Poznań University of Economics and Business
The Main Library of the Wroclaw University of Economics
Bibliography
Show
  1. Antoniewicz R., Metoda najmniejszych kwadratów dla zależności niejawnych i jej zastosowania w ekonomii. Prace naukowe AE we Wrocławiu, nr 445, 1988.
  2. Gilbert E.N., Pollak H.O., Steiner Minimal Trees. SIAM Journal of Applied Mathematics 16, 1968, s. 1-29.
  3. Rocznik demograficzny, GUS, Warszawa 1996.
  4. Rusnak Z., Próba rozwiązania klasycznego zagadnienia lokalizacji na płaszczyźnie. Przegląd Statystyczny 4, 1976.
  5. Steinhaus H., Kalejdoskop Matematyczny, PZWS, Warszawa 1954.
Cited by
Show
ISSN
0033-2372
Language
pol
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on Pinterest Share on LinkedIn Wyślij znajomemu