BazEkon - Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

BazEkon home page

Meny główne

Autor
Dędys Monika (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie)
Tytuł
Redukcja grafów stochastycznych i skończonych pochłaniających łańcuchów Markowa
The Reduction of Stochastic and Final Graphs ot the Absorbent Markov Chain
Źródło
Przegląd Statystyczny, 1994, vol. 41, z. 3, s. 313-325, bibliogr. 3 poz.
Statistical Review
Słowa kluczowe
Łańcuch Markowa, Modele stochastyczne, Grafy
Markov chain, Stochastic models, Graphs
Uwagi
summ.
Abstrakt
W artykule zaprezentowano redukcje jednorodnych łańcuchów pochłaniających ze skończoną przestrzenią fazową oraz badano jej najważniejsze własności. Problem redukcji zaprezentowano w dwóch ujęciach: algebraicznym oraz z wykorzystaniem grafów stochastycznych.
Dostępne w
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
Biblioteka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu
Bibliografia
Pokaż
  1. Deo N., Teoria grafów i jej zastosowania w technice i informatyce. PWN 1980.
  2. Iosifescu M., Skończone procesy Markowa i ich zastosowania. PWN 1988.
  3. Kemeny J.G., Snell J.L., Finite Markov Chains. Princeton 1960.
Cytowane przez
Pokaż
ISSN
0033-2372
Język
pol
Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Twitterze Udostępnij na Google+ Udostępnij na Pinterest Udostępnij na LinkedIn Wyślij znajomemu