BazEkon - Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

BazEkon home page

Meny główne

Autor
Purczyński Jan, Hozer Józef
Tytuł
Zastosowanie równania logistycznego w modelu ekonometrycznym
The Application of a Logistic Equation in an Econometric Model
Źródło
Przegląd Statystyczny, 1998, vol. 45, z. 3, s. 359-379, rys., tab., bibliogr. 6 poz.
Statistical Review
Słowa kluczowe
Ekonometria, Modele ekonometryczne
Econometrics, Econometric models
Uwagi
summ.
Abstrakt
This study discusses problems connected with the solution of a recurrent equation. The authors examine the conditions for obtaining a concurrent sequence of solutions and the range in which the initial approximation should be situated. By resorting to linear transformation they reduce the task to a logistic equation. This procedure enabled the verification of the correctness of the deduced dependencies. The authors conducted a number of numerical calculations for the model described in the article [2]. (original abstract)
Dostępne w
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
Biblioteka Szkoły Głównej Handlowej
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu
Bibliografia
Pokaż
  1. Dahlgnist G., Björck A., Metody numeryczne, PWN, Warszawa 1983.
  2. Hozer J., Mikroekonometria, PWE, Warszawa 1993.
  3. Kożniewska I., Równania rekurencyjne, PWN, Warszawa 1972.
  4. Kudrewicz J., Fraktale i chaos, WNT, Warszawa 1993.
  5. Peitgen H.O., Jürgens H., Saupe D., Granice chaosu. Fraktale, PWN Warszawa 1995.
  6. Peters E.E., Teoria chaosu a rynki kapitałowe. WIG - Press, Warszawa 1997.
Cytowane przez
Pokaż
ISSN
0033-2372
Język
pol
Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Twitterze Udostępnij na Google+ Udostępnij na Pinterest Udostępnij na LinkedIn Wyślij znajomemu