BazEkon - Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

BazEkon home page

Meny główne

Autor
Purczyński Jan (Uniwersytet Szczeciński), Hozer Józef (Uniwersytet Szczeciński)
Tytuł
Aproksymacja nieliniowego równania rekurencyjnego równaniem liniowym
The Approximation of a Non-Linear Recurrence Equation by Means of a Linear Equation
Źródło
Przegląd Statystyczny, 1998, vol. 45, z. 4, s. 505-523, bibliogr. 4 poz.
Statistical Review
Słowa kluczowe
Równania liniowe, Zastosowanie matematyki
Linear equation, Applications of mathematics
Uwagi
summ.
Abstrakt
This study suggests two variants of the approximation of a non-linear recurrent equation by means of a linear equation. Variant I is based on equations (27), (28), and variant II stems from dependence (28), (20). The examined examples indicate the better matching of variant II. A restriction for the application of the method is the instance when the initial value Q is situated close to the limits of the permissible interval (Qd, Qg), with the exception of the instance when Qd=0. (original abstract)
Dostępne w
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
Biblioteka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu
Bibliografia
Pokaż
  1. Dahlgnist G., Björck A., Metody numeryczne, PWN, Warszawa 1983.
  2. Hozer J., Mikroekonometria, PWE, Warszawa 1993.
  3. Kożniewska I., Równania rekurencyjne, PWN, Warszawa 1972.
  4. Purczyński J., Hozer i., Zastosowanie równania logistycznego w modelu ekonometrycznym. Przegląd Statystyczny (w druku).
Cytowane przez
Pokaż
ISSN
0033-2372
Język
pol
Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Twitterze Udostępnij na Google+ Udostępnij na Pinterest Udostępnij na LinkedIn Wyślij znajomemu