BazEkon - Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

BazEkon home page

Meny główne

Autor
Purczyński Jan (Uniwersytet Szczeciński), Hozer Józef (Uniwersytet Szczeciński)
Tytuł
Zastosowanie równania rekurencyjnego typu Riccatiego w modelu ekonometrycznym
Application of the Recurrential Riccati Equation in Econometric Model
Źródło
Przegląd Statystyczny, 1998, vol. 45, z. 4, s. 547-559, bibliogr. 3 poz.
Statistical Review
Słowa kluczowe
Mikroekonometria, Modele ekonometryczne, Algorytmy numeryczne
Microeconometrics, Econometric models, Numeric algorithms
Uwagi
summ.
Abstrakt
In this research there are considered the problems of the recurrential equations. In result we receive an analytical form of solution. Numerical data was taken from the publication [2]. (original abstract)
Dostępne w
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
Biblioteka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu
Bibliografia
Pokaż
  1. Dahlquist G., Bjorek A., Metody numeryczne, PWN, Warszawa 1983.
  2. Hozer J., Mikroekonometria, PWE, Warszawa 1993.
  3. Kożniewska I., Równania rekurencyjne, PWN, Warszawa 1972.
Cytowane przez
Pokaż
ISSN
0033-2372
Język
pol
Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Twitterze Udostępnij na Google+ Udostępnij na Pinterest Udostępnij na LinkedIn Wyślij znajomemu