BazEkon - Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

BazEkon home page

Meny główne

Autor
Maciuk Arkadiusz
Tytuł
Aproksymacja dwoma sferami
Źródło
Przegląd Statystyczny, 2000, vol. 47, z. 3-4, s. 329-337, bibliogr. 3 poz.
Statistical Review
Słowa kluczowe
Aproksymacja, Ekonometria
Approximation, Econometrics
Abstrakt
Artykuł poświęcony jest kwestii: jak zweryfikować założenie, że dany zbiór punktów z wielowymiarowej przestrzeni liczb rzeczywistych, rozpada się na dwa rozłączne zbiory.
Dostępne w
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
Biblioteka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu
Bibliografia
Pokaż
  1. Antoniewicz R., Metoda najmniejszych kwadratów dla zależności niejawnych i jej zastosowania w ekonomii. Prace Naukowe AE we Wrocławiu nr 445, 1988.
  2. Antoniewicz R., Maciuk A., Aproksymacja układu punktów płaszczyzny dwoma punktami. Przegląd Statystyczny 1-2 (2000).
  3. Maciuk A., Problem aproksymacji zbioru punktów płaszczyzny dwoma punktami i metoda jego rozwiązania, 1999 [Praca w druku, w: materiałach XXXV Konferencji Polski Południowej].
Cytowane przez
Pokaż
ISSN
0033-2372
Język
pol
Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Twitterze Udostępnij na Google+ Udostępnij na Pinterest Udostępnij na LinkedIn Wyślij znajomemu