BazEkon - Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

BazEkon home page

Meny główne

Autor
Dudek Małgorzata Alicja
Tytuł
Ryzykowny sektor
Źródło
Gazeta Bankowa, 2007, nr 45, s. 21-22
Słowa kluczowe
Ryzyko kredytowe, Ryzyko bankowe, Analiza ryzyka
Credit risk, Banking risk, Risk analysis
Uwagi
Zawiera tabelę: Liczba raportów udostępnionych przez InfoMonitor od początku działalności. Zawiera wykres: Jaka jest Pana/Pani zdaniem główna rola Biur Informacji Gospodarczej?
Abstrakt
Ocena punktowa, jedno z podstawowych narzędzi stosowanych w procesie zarządzania ryzykiem kredytowym, nie wystarczy by podjąć decyzję kredytową dotyczącą kredytu dla małego lub średniego przedsiębiorstwa. Jeszcze trudniej jest z mikro przedsiębiorcą, który przez wiele banków jest traktowany jak klient detaliczny. A przecież metoda scoringowa stosowana w sektorze detalicznym uniemożliwia przeniesienia scoringu konsumenckiego do sektora MSP. W konsekwencji małe i średnie przedsiębiorstwa oraz mikro firmy mają utrudniony dostęp do produktów kredytowych, w tym również kart kredytowych. Możliwe jest jednak wykorzystanie teorii i metodyki scoringu konsumenckiego do potrzeb sektora MSP, ponieważ podstawowym elementem do budowy modelu oceny punktowej są dane statystyczne i socjodemograficzne. (abstrakt oryginalny)
Dostępne w
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
Biblioteka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu
Cytowane przez
Pokaż
ISSN
0860-7613
Język
pol
Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Twitterze Udostępnij na Google+ Udostępnij na Pinterest Udostępnij na LinkedIn Wyślij znajomemu