BazEkon - Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

BazEkon home page

Meny główne

Autor
Szumlicz Tadeusz
Tytuł
Zaufanie Polaków (2)
Źródło
Gazeta Bankowa, 2007, nr 45, s. 45-47
Słowa kluczowe
Zaufanie społeczne, Instytucje finansowe, Banki
Social trust, Financial institutions, Banks
Uwagi
Zawiera tabele: [1] Zaufanie do TUnŻ, TU i TFI w 2007 roku (w proc.), [2] Zaufanie do instytucji finansowych w 2007 roku według wybranych cech respondentów (w proc.)
Abstrakt
W Polsce stosunek do instytucji finansowych jest nadal dość krytyczny, ale zaufanie to stopniowo rośnie. Największym zaufaniem obdarzają Polacy banki. Instytucje finansowe stały się bardzo ważne nie tylko dla funkcjonujących w otoczeniu rynkowym przedsiębiorstw, ale także dla gospodarstw domowych, które zarządzając swoimi finansami korzystają coraz powszechniej z tych instytucji. I są od nich w sensie ekonomicznym w dużym stopniu uzależnione. Dlatego też w „Diagnozie Społecznej 2007” dotyczącej warunków i jakości życia Polaków (w badaniu przeprowadzanym przez Radę Monitoringu Społecznego) pojawiło się wśród 139 tzw. pytań indywidualnych ponownie pytanie o zaufanie do instytucji finansowych. Nawet ogólne przedstawienie zdania wyrażanego na ten temat przez dorosłych członków gospodarstw domowych wydaje się wyjątkowo ważne i interesujące tym bardziej, że obecnie istnieje możliwość systematycznego porównywania wyników „Diagnoz Społecznych” z lat 2003, 2005 i 2007. (abstrakt oryginalny)
Dostępne w
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
Biblioteka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu
Cytowane przez
Pokaż
ISSN
0860-7613
Język
pol
Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Twitterze Udostępnij na Google+ Udostępnij na Pinterest Udostępnij na LinkedIn Wyślij znajomemu