BazEkon - Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

BazEkon home page

Meny główne

Autor
Domański Czesław (Uniwersytet Łódzki), Tomaszewicz Andrzej
Tytuł
Kwantyle interpolowane rozkładu liczby serii
Interpolated quantiles of run length distribution
Źródło
Przegląd Statystyczny, 1993, vol. 40, z. 1, s. 3-21, bibliogr. 7 poz.
Statistical Review
Słowa kluczowe
Teoria liczb, Statystyka, Statystyka matematyczna
Number theory, Statistics, Mathematical statistics
Uwagi
summ.
Abstrakt
Autorzy przedstawiają rozkład liczb serii oraz formuły rekurencyjne dla n1=n2. Formuły te zaprezentowano także dla n1 różnego od n2. W tablicach zaprezentowano: lewostronne kwantyle interpolowane bezwarunkowego rozkładu serii oraz warunkowego rozkładu liczby serii dla n1, n2=5(1)50.

In the paper there are presented recursive formulas for distribution of run length as well as tables with basic interpolated quantiles of the distribution. The results presented herein are very useful for computer programs developing. (original abstract)
Dostępne w
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
Biblioteka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu
Bibliografia
Pokaż
  1. Domański C., Quantiles of Unconditional Distribution of Number of Run, Prace Instytutu Ekonometrii i Statystyki UL, 1978, nr 30, Łódź.
  2. Domański C., Tomaszewicz A., Recursive, Formulae for Runs Distributions, Acta Universitatis Lodziensis, Folia Oeconomica 34 (1984) 19-28.
  3. Fisz M., Rachunek prawdopodobieństwa i statystyka matematyczna, PWN, 1967.
  4. Mood A. M., The Distribution Theory of Runs, AMS 11 (1940) 367-392.
  5. Stevens W. L., Distribution of Groups in a Sequence of Alternatives, Aunales of Eugenics 9 (1939) 10-17.
  6. Swed F. S., Eisenhart C., Tables for Testing Randomness of Grouping in a Sequence of Alternatives, AMS 14 (1940) 66-87.
  7. Wald A., Wolfowitz J., On a Test whether Two Samples Are from the Same Population, AMS 11 (1940) 147-162.
Cytowane przez
Pokaż
ISSN
0033-2372
Język
pol
Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Twitterze Udostępnij na Google+ Udostępnij na Pinterest Udostępnij na LinkedIn Wyślij znajomemu