BazEkon - Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

BazEkon home page

Meny główne

Autor
Smaga Edward (Akademia Ekonomiczna w Krakowie / Wydział Finansów i Prawa)
Tytuł
O nierówności Tonga dla momentów rozkładu symetrycznego
Źródło
Przegląd Statystyczny, 1993, vol. 40, z. 1, s. 57-60, bibliogr. 3 poz.
Statistical Review
Słowa kluczowe
Nierówności matematyczne, Statystyka matematyczna, Rachunek prawdopodobieństwa
Mathematical inequalities, Mathematical statistics, Calculus of probability
Uwagi
summ.
Abstrakt
Nierówności mają duże znaczenie zarówno teoretyczne jak i praktyczne. W szczególności dotyczy to nierówności zachodzących między momentami rozkładu prawdopodobieństwa. Celem artykułu jest wykazanie, że nierówność Tonga spełniają momenty rozkłady symetrycznego.
Dostępne w
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
Biblioteka Szkoły Głównej Handlowej
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu
Bibliografia
Pokaż
  1. Kendall M. G., Buckland W. R., Slownik terminów statystycznych, PWN, Warszawa 1986, 112.
  2. Tong Y. L., Some probability inequalities of multivariate normal and multivariate, JASA 1970, Vo. 65, No. 331, 1243-1247.
  3. Tong Y. L., Probability inequalities in multivariate distributions, Academic Press, New York 1980.
Cytowane przez
Pokaż
ISSN
0033-2372
Język
pol
Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Twitterze Udostępnij na Google+ Udostępnij na Pinterest Udostępnij na LinkedIn Wyślij znajomemu