BazEkon - Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

BazEkon home page

Meny główne

Autor
Gostomski Eugeniusz
Tytuł
Mocny tysiąc
Źródło
Gazeta Bankowa, 2008, nr 5, s. 16-17
Słowa kluczowe
Banki, Ranking banków, Wizerunek banku
Banks, Ranking of banks, Bank image
Uwagi
Zawiera tabele: [1] 25 największych banków na świecie wg kapitału podstawowego (mld USD, stan na koniec 2006), [2] 25 największych banków na świecie wg kapitalizacji rynkowej (mld USD, stan na 12 czerwca 2007), [3] 25 największych banków na świecie wg sumy bilansowej (mld USD, stan na koniec 2006)
Abstrakt
Od wielu lat listę 1000 największych banków na świecie, według różnych kryteriów, sporządza brytyjski magazyn finansowy „The Banker”. Warto jest przyjrzeć się 25 bankom z czołówki i przeanalizować zmiany, jakie na listach nastąpiły w stosunku do poprzedniego roku. Rok 2006 był czwartym z kolei bardzo pomyślnym rokiem dla 1000 największych banków na świecie. Zapewne rok 2007 z powodu kryzysu na rynku kredytów hipotecznych w USA, który następnie poprzez mechanizm sekurytyzacji należności z tytułu kredytów subprime boleśnie dotknął wiele dużych banków w Europie i Azji, nie będzie już tak pomyślny jak poprzednie lata. (abstrakt oryginalny)
Dostępne w
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
Biblioteka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu
Cytowane przez
Pokaż
ISSN
0860-7613
Język
pol
Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Twitterze Udostępnij na Google+ Udostępnij na Pinterest Udostępnij na LinkedIn Wyślij znajomemu