BazEkon - Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

BazEkon home page

Meny główne

Autor
Piesik Lech
Tytuł
Informacje poufne
Źródło
Gazeta Bankowa, 2008, nr 18, s. 59-62
Słowa kluczowe
Ochrona danych, Ochrona danych komputerowych, Bezpieczeństwo danych
Data protection, Computer data protection, Data security
Uwagi
Zawiera tabele: [1] Przyczyny szyfrowania poczty i proc. firm deklarujących wprowadzenie systemu, [2] Działy firm najczęściej korzystające z systemu szyfrowania poczty elektronicznej, [3] Urządzenia komputerowe, na których przeprowadzane jest szyfrowanie e-maili, [4] Szyfrowane zasoby, aplikacje, systemy, procesy.
Abstrakt
W czasach, gdy informacja w biznesie stała się materiałem strategicznym, możliwości „wycieku” informacji jest coraz więcej. Elektronika jest drogą, którą najłatwiej informacje opuszczają firmę w sposób niekontrolowany. Informatyzacja spowodowała, że zmieniły się diametralnie zasady prowadzenia biznesu. Podstawowym medium komunikacyjnym (również w biznesie) stała się poczta elektroniczna. Jest ona ważniejsza niż telefaks, który pojawił się stosunkowo niedawno i nigdy nie zdominował przekazu biznesowego, poczta elektroniczna jest ważniejsza niż „stary jak świat” telefon, który nie poszedł jeszcze w odstawkę chyba tylko dlatego, że zmieniły się technologie (wykorzystujące sieci informatyczne). (abstrakt oryginalny)
Dostępne w
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
Biblioteka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu
Cytowane przez
Pokaż
ISSN
0860-7613
Język
pol
Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Twitterze Udostępnij na Google+ Udostępnij na Pinterest Udostępnij na LinkedIn Wyślij znajomemu