BazEkon - Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

BazEkon home page

Meny główne

Autor
Zieliński Wojciech (Agricultural University in Warsaw)
Tytuł
Interval Estimation of β in the Model y = x/β+ε, β >0 : Bayesian Approach
Estymacja przedziałowa parametru β w modelu y = x/β+ε, β>0 : podejście bayesowskie
Źródło
Acta Universitatis Lodziensis. Folia Oeconomica, 2007, t. 206, s. 11-21, rys., tab., bibliogr. 5 poz.
Tytuł własny numeru
Methods of Multivariate Statistical Analysis and Their Applications
Słowa kluczowe
Modele regresji, Estymacja bayesowska, Statystyka bayesowska, Metody statystyczne
Regression models, Bayesian estimation, Bayesian statistics, Statistical methods
Uwagi
streszcz., summ.
Abstrakt
W pracy przedstawiono bayesowskie przedziały ufności dla parametru β w modelu regresji y = x/β + ε, β>0, ε~N(0,σ2). (abstrakt oryginalny)

Bayesian intervals for β in the regression model у = x/β +ε, β>0, ε ~ N (0, σ2) are constructed. (original abstract)
Dostępne w
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
Biblioteka Szkoły Głównej Handlowej
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu
Bibliografia
Pokaż
  1. Berger J. O. (1980), Statistical Decision Theory, Springer-Verlag, New York.
  2. Coleman D. A. (1995), A fixed-interval for 1/β in simple linear regresion, J. Statist. Plann. Inference, 44, 291-312.
  3. DeGrott M. H. (1970), Optimal Statistical Decisions, McGraw-Hill, New York.
  4. Feller W. (1966), An Introduction to Probability Theory and its Application, Vol. 1, Wiley, New York.
  5. Gleser L. J., Hwang J. T. (1987), The nonexistence of 100(1-α)% confidence sets of finite expected diameter in the errors-in-variables and related models, Ann. Statist., 15, 1351-1362.
Cytowane przez
Pokaż
ISSN
0208-6018
Język
eng
Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Twitterze Udostępnij na Google+ Udostępnij na Pinterest Udostępnij na LinkedIn Wyślij znajomemu