BazEkon - Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

BazEkon home page

Meny główne

Autor
Kośmicki Eugeniusz
Tytuł
Inwazyjne gatunki roślin i zwierząt i ich skutki ekologiczne i ekonomiczne Unheimliche Eroberer. Invasive Pflanzen Wolfgang Nentwig (Hrsg.),und Tiere in Europa, (Obcy zdobywcy. Inwazyjne rośliny i zwierzęta w Europie), Haupt Verlag, Bern-Stuttgart-Wien 2011, ss. 251, www.haupt.ch.
Źródło
Ekonomia i Środowisko, 2012, nr 1 (41), s. 268-271
Economics and Environment
Słowa kluczowe
Środowisko przyrodnicze, Ochrona środowiska, Zagrożenia ekologiczne, Recenzja
Natural environment, Environmental protection, Ecological hazard, Review
Abstrakt
Celem publikacji jest recenzja książki Unheimliche Eroberer. Invasive Pflanzen Wolfgang Nentwig (Hrsg.),und Tiere in Europa, (Obcy zdobywcy. Inwazyjne rośliny i zwierzęta w Europie). Książka Obcy zdobywcy. Inwazyjne rośliny i zwierzęta w Europie zasługuje na uwagę polskich czytelników. Wskazuje się w niej na negatywny wpływ inwazyjnych gatunków roślin i zwierząt na przyrodę i człowieka, zwłaszcza na jego gospodarkę. Inwazyjne gatunki stanowią przede wszystkim ogromne zagrożenie dla bioróżnorodności. Należy zachować więc dużą ostrożność przy wprowadzaniu do ojczystej przyrody obcych gatunków zwierząt i roślin. Nie służą one zazwyczaj wzbogaceniu przyrody, ale raczej stanowią dla niej zagrożenie.
Dostępne w
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
Biblioteka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu
Pełny tekst
Pokaż
Cytowane przez
Pokaż
ISSN
0867-8898
Język
pol
Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Twitterze Udostępnij na Google+ Udostępnij na Pinterest Udostępnij na LinkedIn Wyślij znajomemu