BazEkon - Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

BazEkon home page

Meny główne

Autor
Wróbel Monika Joanna
Tytuł
Dydaktyka szkoły wyższej. Wybrane problemy", praca zbiorowa, red. Ulrich Schrade, Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej, Warszawa 2010, 112 s.
Źródło
Społeczeństwo i Edukacja. Międzynarodowe Studia Humanistyczne, 2012, nr 2, s. 639-644
Society and Education. International Humanist Studies
Słowa kluczowe
Recenzja, Dydaktyka, Szkolnictwo wyższe
Review, Teaching, Higher education
Abstrakt
W dzisiejszych czasach coraz częściej mówi się o złej i ciągle pogarszającej się sytuacji w szkolnictwie. Przejawów niewłaściwej kondycji systemu edukacji jest wiele. Jednym z najgroźniejszych jest bez wątpienia nieustannie obniżająca się efektywność nauczania na wszystkich jego szczeblach, w tym także na uczelniach wyższych. Istnieje grupa specjalistów ds. nauczania, która doszukuje się przyczyn tego zjawiska w postdeweyowskiej pedagogice. Jej zwolennicy dążą do utworzenia tzw. społeczeństwa wiedzy, a zatem do kształcenia masowego, które jest zaprzeczeniem "tradycyjnej szkoły wyższej - szkoły kształcącej elity intelektualne narodu" (s. 5). Jak zatem w dobie owej "masowości" nie utracić, a wręcz przeciwnie: podnieść efektywność i skuteczność nauczania? Gdzie znajduje się prawdziwa przyczyna złej sytuacji w szkolnictwie? I wreszcie jak dążyć do jej poprawy? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w książce pt.: Dydaktyka szkoły wyższej. Wybrane problemy. (fragment tekstu)
Pełny tekst
Pokaż
Cytowane przez
Pokaż
ISSN
1898-0171
Język
pol
Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Twitterze Udostępnij na Google+ Udostępnij na Pinterest Udostępnij na LinkedIn Wyślij znajomemu