BazEkon - Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

BazEkon home page

Meny główne

Autor
Harańczyk Grzegorz (Uniwersytet Jagielloński, StatSoft Polska), Sokołowski Andrzej (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie / Wydział Zarządzania)
Tytuł
Rozważania o rozkładzie odległości od punktów kratowych w rozkładzie równomiernym
The Distribution of Distance From Lattice Points in Uniform Distribution
Źródło
Prace Naukowe Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Taksonomia (16), 2009, nr 47, s. 17-23, rys., bibliogr. 3 poz.
Research of Wrocław University of Economics
Tytuł własny numeru
Klasyfikacja i analiza danych - teoria i zastosowania
Słowa kluczowe
Taksonomia, Rozkład prawdopodobieństwa
Taxonomy, Probability distributions
Uwagi
summ.
Abstrakt
Przedstawiono rozważania o rozkładzie odległości od punktów kratowych w rozkładzie równomiernym.

A search for probability distribution of distance to lattice points in the uniform distribution is presented in the paper. Probability functions for one and two dimensional cases have been derived analytically. For higher dimensions, Monte Carlo analysis is advised in order to approximate the distribution. (original abstract)
Dostępne w
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu
Bibliografia
Pokaż
  1. Denkowska S., Sokołowski A. (2008), O pewnym wielowymiarowym rozkładzie prawdopodobieństwa, II Konferencja Naukowa im. Prof. A. Zeliasia, Zakopane (w druku).
  2. Kowalczyk T., Pleszczyńska E., Ruland F. (2004), Grade models and methods for data analysis, Springer.
  3. Pociecha J., Sokołowski A. (1989), Empirical tests of multidimensional uniformity, "Control and Cybernetics", vol. 18, no 1, s. 81-86.
Cytowane przez
Pokaż
ISSN
1899-3192
1505-9332
Język
pol
Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Twitterze Udostępnij na Google+ Udostępnij na Pinterest Udostępnij na LinkedIn Wyślij znajomemu