BazEkon - Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

BazEkon home page

Meny główne

Autor
Gawrońska-Błaszczyk Anna (Instytut Logistyki i Magazynowania), Łuczak-Noworolnik Lucyna (Instytut Logistyki i Magazynowania)
Tytuł
Elektroniczna recepta - uwarunkowania prawne, korzyści i aspekty transgraniczne (cz. 1)
Źródło
Logistyka, 2015, nr 6, s. 32-34
Słowa kluczowe
Identyfikacja produktu, Dokument elektroniczny, Ochrona zdrowia, Prawo, Leki
Product identification, Electronic document, Health care protection, Law, Drugs
Abstrakt
Mając na uwadze prowadzone prace legislacyjne, których głównym założeniem jest stworzenie dostępu do e-zdrowia, już niedługo możliwe będzie w Polsce wystawianie recept w postaci elektronicznej. Wdrożenie elektronicznej recepty odbywa się w ramach realizacji projektu P1, czyli Platformy Gromadzenia, Analizy i Udostępniania Zasobów Cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych. Projekt P1 jest przedsięwzięciem, za które odpowiedzialne jest Centrum Systemów Informacyjnych w Ochronie Zdrowia. Wprowadzenie elektronicznej recepty jest jednym z koniecznych warunków dla prawidłowego funkcjonowania tak zwanej elektronicznej dokumentacji medycznej. Tworzonemu rozwiązaniu, jak wynika z przeprowadzonych analiz, towarzyszą wątpliwości i obawy, które są nieodłącznym elementem procesu wdrażania innowacyjnych rozwiązań. Celem artykułu jest przedstawienie:
-nowych proponowanych uregulowań prawnych dotyczących problematyki e-recepty w Polsce
-sposobów, w jaki zastosowanie elektronicznej recepty przyczyni się do osiągnięcia określonych korzyści w obszarze ochrony zdrowia, zarówno po stronie świadczeniodawców, jak i po stronie pacjentów
-istoty unikalnej identyfikacji produktów leczniczych w powiązaniu z e-receptą, w tym także w kontekście transgranicznym.(fragment tekstu)
Dostępne w
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
Biblioteka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu
Cytowane przez
Pokaż
ISSN
1231-5478
Język
pol
Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Twitterze Udostępnij na Google+ Udostępnij na Pinterest Udostępnij na LinkedIn Wyślij znajomemu