- Autor
- Adamowicz Elżbieta (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie)
- Tytuł
- Recenzja książki: Janusz Beksiak, O załamaniu i poprawie. Teksty publicystyczne, Wydawnictwo Naukowe Scholar, Warszawa 2015, s. 407.
- Źródło
- Gospodarka Narodowa, 2015, nr 6, s. 151-156, bibliogr. 2 poz.
The National Economy - Słowa kluczowe
- Przekształcenia systemowe, Gospodarka, Edukacja ekonomiczna, Publicystyka ekonomiczna
Systemic transformation, Economy, Economic education, Economic journalism - Uwagi
- streszcz.
- Abstrakt
- Lekturę omawianej książki warto polecić nie tylko współczesnym reformatorom. Warto polecić ją wszystkim, których interesuje działalność gospodarcza i jej skutki dla obywateli. Każdy z czytelników z pewnością znajdzie dla siebie to, co go najbardziej interesuje. Książka dostarcza bowiem solidnej porcji wiedzy nie tylko na temat gospodarki, ale i demokracji. W artykule Zdaniem Janusza Beksiaka Profesor pisze: "Demokracja ma wiele zalet, ale też sporo wad. Jedną z wad jest to, że powszechne wybory są z reguły czasem intensywnego szerzenia ciemnoty. Szczególnie w sprawach gospodarczych"12. A ponieważ mamy za sobą wiele kampanii politycznych, odbywających się w krótkich odstępach czasu, nasze zapotrzebowanie na rzetelną wiedzę znacznie wzrosło. Omawiana książka jest więc także odpowiedzią i na to wyzwanie. (fragment tekstu)
- Dostępne w
- Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
Biblioteka SGH im. Profesora Andrzeja Grodka
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu - Bibliografia
- Grzelońska U., [2015] Czy i dlaczego warto czytać publicystykę Janusza Beksiaka? "Gazeta SGH", nr 9(15) 2015.
- Grzelońska U., [2015] Wprowadzenie, w: J. Beksiak, O załamaniu i poprawie. Teksty publicystyczne, redaktor naukowy i wybór tekstów, Honorata Sosnowska, Naukowe Scholar, Warszawa 2015.
- Cytowane przez
- ISSN
- 0867-0005
- Język
- pol