BazEkon - Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

BazEkon home page

Meny główne

Autor
Urbaniak Bogusława
Tytuł
Od redakcji
From the Editor
Źródło
Zarządzanie Zasobami Ludzkimi, 2022, nr 2 (145), s. 7-10
Human Resource Management
Słowa kluczowe
Zarządzanie zasobami ludzkimi, Zachowania pracownika, Praca zdalna
Human Resources Management (HRM), Employee behaviours, Remote work
Abstrakt
Otoczenie, w którym działają organizacje, staje się coraz bardziej dynamiczne, złożone oraz mało przewidywalne i niejednoznaczne. Na dotychczasowe czynniki zmian, wynikające z pandemii, nakładają się kolejne związane z sytuacją wojenną za granicami naszego kraju. Powstaje coraz więcej pytań, na które nie możemy znaleźć jeszcze odpowiedzi, jak choćby te, czy i w jaki sposób wpłynie na ZZL masowy napływ kobiet - uchodźczyń z Ukrainy - na polski rynek pracy.
Zanim zajmiemy się nowymi kwestiami, spójrzmy na te, które dotychczas nurtują badaczy w związku z zachowaniami pracowniczymi, określającymi efektywność organizacyjną. Pozostają one w związku ze zdiagnozowanymi czynnikami zmiany, takimi jak pandemia czy zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy. Nadal pozostają aktualne tematy związane z retencją cennego kapitału ludzkiego w organizacji oraz motywacją do osiągnięć menedżerów w środowisku dynamicznym, nasyconym technologiami ITC. Nieustannie pozostaje w kręgu zainteresowań temat doboru metod badawczych, które najlepiej służyłyby badaczom w poszukiwaniach odpowiedzi na coraz bardziej złożone kwestie z obszaru ZZL. (fragment tekstu)
Dostępne w
Biblioteka Główna Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
Biblioteka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie
Pełny tekst
Pokaż
Cytowane przez
Pokaż
ISSN
1641-0874
2543-4411
Język
pol
Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Twitterze Udostępnij na Google+ Udostępnij na Pinterest Udostępnij na LinkedIn Wyślij znajomemu